OPIEKA SPECJALISTÓW NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE W PRABUTACH

W ramach opłaty stałej w Bratku możecie Państwo skorzystać z pomocy naszych specjalistów.

Logopeda

Poprawna wymowa to kapitał na całe życie. Z tego powodu na początku roku logopeda przeprowadza diagnozę przedszkolaków, aby skierować dzieci z trudnościami w wymowie na dodatkowe zajęcia, odybawjące się w trakcie pobytu dzieci w przedszkolu.

Psycholog

Opieka doświadczonego psychologa w naszej placówce to wsparcie dla nauczycieli, rodziców oraz dzieci. Zachęcamy rodziców pragnących skonsultować się z przedszkolnym psychologiem do zgłoszenia się do nauczycielek grup, w celu umówienia się na indywidualne spotkanie z panią psycholog.

Muzykoterapeuta

Muzyka w naszym życiu odgrywa olbrzymią rolę – potrafi wyciszyć lub pobudzić, poprawić koncentrację. Rozwija słuch i umiejętności językowe. Przedszkolaki z Bratka biorą udział w zajęciach umuzykalniających dwa razy w miesiącu.

Dogoterapeuta

Kynoterapia, zwana również dogoterapią, to metoda wspomagająca rehabilitację i edukację zarówno dzieci, jak i dorosłych; wzmacnia efektywność pracy pedagogów, psychologów i rehabilitantów. Z zajęć z psem korzystają także dzieci zdrowe - kontakt ze zwierzęciem łagodzi stres, ułatwia kontakt, uczy odpowiedzialności.

Do Bratka uczęszczają także dzieci z różnymi zaburzeniami rozwojowymi (np. orzeczenie o autyzmie lub opóźnieniu w rozwoju). Takim dzieciom zapewniamy rozbudowaną, indywidualną terapię ( w tym dogo i hipoterapię).