żywienie NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE W PRABUTACH

Własna kuchnia zapewnia nam należytą kontrolę nad dietą dzieci. Umożliwia także przygotowanie im zdrowych, pełnowartościowych posiłków. Unikamy wysoko przetworzonych produktów oraz słodzonych napojów (w przedszkolu oferujemy kompot, herbaty, kawę zbożową, kakao, wodę - dostępną bez limitu, w każdej grupie). Oferujemy dzieciom własnego wypieku ciasta, domowej roboty wędliny. Często na naszych stołach pojawia się śniadanie w formie szwedzkiego stołu i już najmłodsze dzieci skutecznie zachęcamy w ten sposób do zdrowego jedzenia – kto się oprze pięknej, kolorowej kanapce ze świeżymi warzywami? Takie inicjatywy oswajają ze zróżnicowaną dietą także niejadki - dziecko ma możliwość wyboru, co za tym idzie, chętniej sięgnie i zje warzywa, których wcześniej nie lubiło.

Dodatkowo, każdego dnia dzieci otrzymują jako przekąskę owoc, warzywo lub niesłodzone soki przecierowe.

Plan posiłków w Bratku:

830                                   śniadanie

1130                                obiad w grupie 3-latków

1215                                obiad w pozostałych grupach

1400                                podwieczorek

1615                                kolacja dla dzieci pozostających w przedszkolu (bezpłatna)

Dzienna stawka żywieniowa wynosi 7,00zł. Kwota ta jest odliczana za każdy dzień nieobecności dziecka w przedszkolu.