ruch i taniec NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE Malbork - południe

Przykładamy wielką wagę do zdrowego rozwoju dzieci – ruch jest podstawą do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Dlatego też we wszystkich placówkach naszym przedszkolakom proponujemy wplecione w ramowy rozkład dnia zabawy ruchowe i dodatkowe zajęcia takie jak taniec i gimnastyka.

O ile tylko pozwala nam na to pogoda, codziennie wychodzimy na dwór, a w przedszkolu organizujemy zajęcia taneczne.

Ruch dla przedszkolaka to przede wszystkim zabawa, ale aktywność fizyczna pozwala dzieciom (tak jak i dorosłym!) rozładować napięcie, daje poczucie satysfakcji  z  postępów, wspomaga rozwijanie kontaktów z rówieśnikami (gry i zabawy grupowe), pobudza metabolizm, ćwiczy pamięć i koncentrację dziecka (sekwencje kroków i ćwiczeń, wykonywanie usłyszanych poleceń).

Naszym przedszkolakom umożliwiamy dodatkowe zajęcia z nauki pływania w trakcie pobytu w przedszkolu.

Staramy się dawać przykład naszym przedszkolakom dzięki angażowaniu całych rodzin we wspólne tańce i aktywności, takie jak np. Rodzinny Bieg Bratka, podczas imprez i festynów przedszkolnych, utrwalamy w maluchach pozytywne wzorce.

W zdrowym ciele, zdrowy duch :)

Co roku przystępujemy też do malborskiej przedszkolnej olimpiady sportowej „Rambit”, w której już kilka razy zajęliśmy pierwsze miejsce!