muzyka, teatr - empatia NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE Malbork - południe

Muzyka i teatr towarzyszą dzieciom w Bratku od samego początku. Wszystkie grupy biorą udział w zajęciach rytmiczno-muzycznych. Już od 3-latków rozpoczynamy zajęcia umuzykalniające.

Duża ilość zajęć muzyczno-ruchowych sprawia, że stymulowany jest słuch dzieci, co pomaga w przyswajaniu języka obcego (zajęcia języka angielskiego odbywają się w każdej grupie wiekowej), a także w rozwijaniu talentów wokalnych i tanecznych. Muzyka i taniec uwrażliwiają dzieci, wspomagają koncentrację i pozytywnie wpływają na samoocenę dziecka.

5 i 6-latki biorą udział w zajęciach teatralnych z aktorką Teatru Dramatycznego w Elblągu. Warsztaty teatralne prowadzone przez aktorów, pozwalają dzieciom się otworzyć, nabrać pewności siebie.

Jesteśmy pomysłodawcami i organizatorami Festiwalu Dziecięcej Poezji-Śpiewanej: „Śpiewające Wierszyki”, w którym biorą udział przedszkolaki, ich rodzice oraz nauczycielki ze wszystkich malborskich przedszkoli.

Bratek wydał też kilka własnych płyt z muzyką i teatrzykami, np: Bratkowe Kolędowanie, Bratkowe Utulanki, czy Kolędnicy z Bratka

Możemy pochwalić się wieloma czołowymi  miejscami oraz niezliczoną ilością wyróżnień za występy muzyczne i taneczne naszych wychowanków. Począwszy od miejskich, a skończywszy na wojewódzkich festiwalach i konkursach.  Nasze trofea dumnie zdobią ściany Bratka.

Sfera uczuć malucha jest dla nas bardzo ważna. Rozwój empatii wspieramy nie tylko poprzez regularne zajęcia grupowe, ale także interwencyjne lub regularne zajęcia terapeutyczne z udziałem kota. Felinoterapia pozwala nam na przykład na budowanie poczucia odpowiedzialności i empatii u dzieci lub terapię lęku przed zwierzętami.