Aktywność Ruchowa NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE W PRABUTACH

Przykładamy wielką wagę do zdrowego rozwoju dzieci – ruch jest podstawą do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Dlatego też naszym przedszkolakom proponujemy wplecione w ramowy rozkład dnia zabawy ruchowe, taniec i gimnastykę.

O ile tylko pozwala nam na to pogoda, codziennie wychodzimy na dwór.

Ruch dla przedszkolaka to przede wszystkim zabawa, ale aktywność fizyczna pozwala dzieciom (tak jak i dorosłym!) rozładować napięcie, daje poczucie satysfakcji  z  postępów, wspomaga rozwijanie kontaktów z rówieśnikami (gry i zabawy grupowe), pobudza metabolizm, ćwiczy pamięć i koncentrację dziecka (sekwencje kroków i ćwiczeń, wykonywanie usłyszanych poleceń).

Staramy się dawać przykład naszym przedszkolakom dzięki angażowaniu całych rodzin we wspólne tańce i aktywności podczas imprez i festynów przedszkolnych; utrwalamy w maluchach pozytywne wzorce.

W zdrowym ciele, zdrowy duch :)

We wrześniu, tradycyjnie już, bierzemy udział w Biegu Ulicznym "Liwa Cup" w Prabutach.

Co roku przystępujemy też do prabuckiej przedszkolnej olimpiady sportowej, w której zajęliśmy pierwsze miejsce w roku szkolnym 2013/14!