przedszkole z wyobraźnią DWUJĘZYCZNE PRZEDSZKOLE W MALBORKU

Wszystkie grafiki w tle naszej strony internetowej zostały stworzone przez przedszkolaki z Bratka.

Zachęcanie dzieci do różnych form wyrazu otwiera je na świat i otaczającą rzeczywistość. Plastyka daje nieskończenie wiele możliwości zabawy i obserwacji. Praca z różnymi formami i materiałami pobudza naturalną kreatywność dziecka. Każda z grup w ramach zajęć tworzy własne dzieła, odbijając na kartkach liście drzew umoczone w farbie, czy też usypując obrazki z piasku.

Aktywność plastyczna to również wspomaganie rozwoju sensorycznego dziecka – dotyk, zapach, wzrok. Nie ma nic lepszego niż malowanie palcami lub mieszanie mokrej masy papierowej, takie aktywności wspaniale usprawniają ręce. Wszyscy wiedzą, że im brudniejsza zabawa, tym bardziej wciąga dziecko!

W przedszkolu prowadzimy zajęcia metodą Sensoplastyki - plastyki sensorycznej. To zajęcia, na których każdą pracę można powąchać, dotknąć, a nawet zjeść :) Głównymi założeniem Sensoplastyki jest wsparcie rozwoju dziecka, z naciskiem na stymulację węchu, smaku, wzroku, dotyku i słuchu. Na zajęciach dzieci poznają niecodzienne techniki plastyczne z wykorzystaniem przedmiotów codziennego użytku. Cały warsztat opieramy na ekologicznych i biodegradowalnych materiałach plastycznych, które przygotowujemy z łatwo dostępnych artykułów spożywczych. Dzięki temu mamy pewność, że nasze materiały są w pełni bezpieczne dla dzieci, a same zajęcia ekologiczne i przyjazne środowisku.

Poprzez szereg rodzinnych konkursów ogłaszanych w Bratku, do wspólnej zabawy włączamy także rodziców.

Nasi bratkowicze wraz z rodzicami mieli do tej pory okazję do wzięcia udziału w takich konkursach i zabawach jak na przykład:

-konkurs na figurkę-owocowo warzywną

-konkurs na jesienny lampion