sztuka i...roboty DWUJĘZYCZNE PRZEDSZKOLE W MALBORKU

Wszystkie grafiki w tle naszej strony internetowej zostały stworzone przez przedszkolaki z Bratka.

Zachęcanie dzieci do różnych form wyrazu otwiera je na świat i otaczającą rzeczywistość. Plastyka daje nieskończenie wiele możliwości zabawy i obserwacji. Praca z różnymi formami i materiałami pobudza naturalną kreatywność dziecka. Każda z grup w ramach zajęć tworzy własne dzieła, odbijając na kartkach liście drzew umoczone w farbie, czy też usypując obrazki z piasku.

Aktywność plastyczna to również wspomaganie rozwoju sensorycznego dziecka – dotyk, zapach, wzrok. Nie ma nic lepszego niż malowanie palcami lub mieszanie mokrej masy papierowej, takie aktywności wspaniale usprawniają ręce. Wszyscy wiedzą, że im brudniejsza zabawa, tym bardziej wciąga dziecko!

Robotyka to nie tylko umiejętności matematyczne i sztuka rozwiązywania problemów, czy umiejętności techniczne. To także obudzenie potencjału twórczego w każdym dziecku! Zajęcia te odbywają się w grupach 4, 5 i 6-latków. Przedszkole wyposażone jest w 3 ekrany interaktywne. Nowoczesne technologie wykorzystujemy do edukacji zarówno na zajęciach dodatkowych, jak i codziennych zajęć w grupach.

W przedszkolu prowadzimy zajęcia metodą Sensoplastyki - plastyki sensorycznej. To zajęcia, na których każdą pracę można powąchać, dotknąć, a nawet zjeść :) Głównymi założeniem Sensoplastyki jest wsparcie rozwoju dziecka, z naciskiem na stymulację węchu, smaku, wzroku, dotyku i słuchu. Na zajęciach dzieci poznają niecodzienne techniki plastyczne z wykorzystaniem przedmiotów codziennego użytku. Cały warsztat opieramy na ekologicznych i biodegradowalnych materiałach plastycznych, które przygotowujemy z łatwo dostępnych artykułów spożywczych. Dzięki temu mamy pewność, że nasze materiały są w pełni bezpieczne dla dzieci, a same zajęcia ekologiczne i przyjazne środowisku.

Poprzez szereg rodzinnych konkursów ogłaszanych w Bratku, do wspólnej zabawy włączamy także rodziców.

Nasi bratkowicze wraz z rodzicami mieli do tej pory okazję do wzięcia udziału w takich konkursach i zabawach jak na przykład:

-konkurs na figurkę-owocowo warzywną

-konkurs na jesienny lampion