Ruch i taniec Ruch i taniec

Aktywność ruchowa w Bratku, czyli zajęcia taneczne, gimnastyka w grupach, zabawy na świeżym powietrzu i wiele zajęć usprawniających motorykę małego dziecka.

czytaj więcej >
Angielski Angielski

Kiedy zacząć naukę języka? Bratek odpowiada: im wcześniej tym lepiej. Dobra zabawa z wykwalifikowanym nauczycielem angielskiego pozwala dzieciom biegle komunikować się w języku angielskim.

czytaj więcej >
Opieka specjalistów Opieka specjalistów

Nad prawidłowym rozwojem przedszkolaków czuwa wykwalifikowana kadra. W przedszkolu pracują logopeda, psycholodzy, pedagodzy specjalni, muzykoterapeuta, felinoterapeuta oraz wykwalifikowani angliści. Nasza kadra ukończyła kursy pierwszej pomocy przedmedycznej.

czytaj więcej >
Teatr, muzyka - empatia Teatr, muzyka - empatia

Bratek to przedszkole o profilu językowo-artystycznym. Nasi podopieczni biorą udział w zajęciach umuzykalniających, rytmice i warsztatach teatralnych z aktorami. Placówka współpracuje z certyfikowanym felinoterapeutą i zapewnia potrzebującym dzieciom dodatkowe formy zajęć - takie jak terapia z udziałem kota.

czytaj więcej >
żywienie żywienie

Jemy nie tylko smacznie, ale też zdrowo! Przedszkole prowadzi własną kuchnię proponującą przedszkolakom zbilansowane posiłki.

czytaj więcej >
sztuka i...roboty sztuka i...roboty

Dzieci to urodzeni artyści. Pozwalamy im wyrażać siebie poprzez szereg różnorodnych zajęć i form plastycznych począwszy od białej kartki papieru i kredek, aż po malowanie stopami, a także...robotykę!. W Bratku prowadzimy zajęcia metodą Sensoplastyki - plastyki sensorycznej.

czytaj więcej >
nauka poprzez zabawę nauka poprzez zabawę

Co dziecko robi w przedszkolu? Bawi się. Tylko, że to właśnie poprzez zabawę dzieci poznają świat i zdobywają cenne umiejętności na całe życie.

czytaj więcej >
 

Zajęcia w przedszkolu Bratek

Oprócz pracy opartej na podstawie programowej wychowania przedszkolnego zatwierdzonej przez MEN pracujemy na programach autorskich, opracowanych przez nasza kadrę pedagogiczną, ukierunkowanych na rozwój artystyczno-językowy każdego dziecka. Dlatego też w naszym przedszkolu "zabawa w czytanie" wg. Glenna Domana zaczyna się już od 3-latków, co skutkuje sprawnością w czytaniu.

To, co dla nas szczególnie ważne, to edukacja językowa. W dzisiejszych czasach znajomość angielskiego jest tak samo ważna jak posiadanie prawa jazdy. Pansy Bilingual Preschool oferuje dzieciom przyjemną i efektywną naukę języka. Korzystamy z najnowocześniejszych metod i sposobów nauki: Immersji - zanurzenia w języku, Natural Approach - podejścia naturalnego, Total Physical Response - czyli nauki przez ruch, CLIL (Content and Language Integrated Learning) - zintegrowane kształcenie - to znaczy, że na naszych zajęciach angielskiego uczymy się matematyki, muzyki, tańca, plastyki, przyrody! Wszystko to sprawia, że im wcześniej zaczynamy naukę, tym bieglej dziecko może posługiwać się językiem. Za edukację językową w naszym przedszkolu odpowiadają zatrudnieni w placówce nauczyciele j.angielskiego oraz metodyk.

Rodzice dzieci mają dwie opcje do wyboru: angielski 2 x w tygodniu w ramach opłaty stałej lub angielski 5x w tygodniu w ramach dodatkowego Pakietu Językowego. Szczegółowe informacje można uzyskać w przedszkolu - zachęcamy do rozmowy z naszymi nauczycielami angielskiego lub metodykiem.

W ramach przedszkola i codziennych zajęć w grupach oferujemy naszym wychowankom cały wachlarz zajęć dodatkowych. Stawiając  na rozwój artystyczno językowy dzieci umożliwiamy każdej grupie wiekowej udział w zajęciach muzyczno-ruchowych, które stymulują słuch, ułatwiając przyswajanie języka obcego (lekcje języka angielskiego odbywają się w każdej grupie wiekowej), a także w rozwijanie talentów wokalnych, tanecznych, czy technicznych (robotyka).

W ramach opłaty stałej oferujemy:

 • język angielski (2 x w tyg, w każdej grupie wiekowej)
 • zajęcia muzyczno-rytmiczne (w każdej grupie wiekowej)
 • zajęcia z aktywnego słuchania muzyki (w każdej grupie wiekowej)
 • zajęcia plastyczne (w każdej grupie wiekowej)
 • gimnastykę (w każdej grupie wiekowej)
 • robotykę
 • konsultacje psychologiczne dla rodziców i dzieci (w placówce zatrudnionych jest 3 psychologów i pedagog specjalny)
 • terapia logopedyczna dla dzieci z wadami wymowy

W ramach opłaty stałej finansujemy również paczki, prezenty okolicznościowe, przedstawienia teatralne i imprezy odbywające się na terenie przedszkola. Zapewniamy wszystkie materiały potrzebne do pracy z dziećmi.

Szczegóły zajęć w zakładkach:

Sport to zdrowie  : Zajęcia języka angielskiego  : Opieka specjalistów  : Zajęcia muzyczne i teatralnePrzedszkole z wyobraźnią : Nauka poprzez zabawę

Zajęcia dodatkowo płatne (dla chętnych):

 • Pakiet językowy – zajęcia angielskiego metodą naturalną i bezpośrednią 5x w tyg.
 

O nas o przedszkolu

"Bratek" to istniejące od 1996 r. pierwsze malborskie przedszkole niepubliczne
o profilu językowo-artystycznym.

Budynek przedszkola położony jest w starszej części miasta, obok najważniejszych urzędów, jednostki wojskowej i szpitala, a także nowych osiedli mieszkaniowych. Niezaprzeczalnym atutem placówki jest piękny, zadrzewiony, ogród z dala od ruchu ulicznego, wyposażony w drewniane elementy do zabaw ruchowych. W zabytkowej willi, jaką jest budynek przedszkola, znajduje się pięć przestronnych sal dla ok. 140 dzieci.
Przedszkole dysponuje własną, nowocześnie wyposażoną kuchnią, dwoma pracowniami języka angielskiego, salkami terapeutycznymi.
Na każdym piętrze budynku znajdują się toalety przystosowane do potrzeb dzieci.

Od września 2015 roku przedszkole funkcjonuje jako przedszkole dwujęzyczne, oferujące zwiększoną ilość zajęć z języka angielskiego dla wszystkich przedszkolaków oraz specjalne pakiety językowe dla chętnych. Pakiety zapewniają dzieciom codzienną naukę angielskiego (stosowane metody: Natural Approach, Dirct Method, Immersja, TPR). Zatrudniamy wykwalifikowanych nauczycieli języka angielskiego, metodyka oraz zapewniamy dzieciom codzienny kontakt z angielskim.

Bratki, to trzy rodzinne przedszkola:
 • Bratek-Południe, Malbork  
 • Bratek II - Pansy Bilingual Preschool, Malbork
 • Bratek-Jedynka, Prabuty

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, przedstawiającej nasze przedszkole.

 

 

 

CENNIK Opłaty za przedszkole

Opłaty za przedszkole w roku szkolnym 2023/24

Opłata stała w roku szkolnym 400 zł
Stawka żywieniowa 14,00 zł
Zniżka w opłacie stałej z tytułu drugiego dziecka 100 zł
dla chętnych: Pakiet językowy Język angielski 5 x w tygodniu 250 zł

Opłat za przedszkole należy dokonywać z góry, do 15 dnia każdego miesiąca (opłata za wrzesień, do 15.09, opłata za październik do 15.10 itd.)

W ramach opłaty stałej oferujemy:

 • język angielski (2 x w tyg., w każdej grupie wiekowej)
 • zajęcia muzyczno-rytmiczne (w każdej grupie wiekowej)
 • zajęcia z aktywnego słuchania muzyki (w każdej grupie wiekowej)
 • zajęcia plastyczne (w każdej grupie wiekowej)
 • gimnastykę (w każdej grupie wiekowej)
 • robotykę – (5, 6-latki)
 • tańce (4, 5 i 6-latki)
 • opiekę specjalistów: psychologów i pedagogów specjalnych
 • konsultacje psychologiczne i pedagogiczne dla rodziców i dzieci
 • terapia logopedyczna dla dzieci z wadami wymowy
 • wsparcie i diagnozę trudności rozwojowych

Opłata stała pokrywa także koszt wszelkich materiałów plastycznych, pomocy dydaktycznych, paczek okolicznościowych oraz imprez odbywających się na terenie przedszkola (bale, teatrzyki itp.).

Opłaty prosimy kierować na konto:

Przedszkole Niepubliczne Bratek II
ul. Derdowskiego 3
82-200, Malbork
Nr konta: Santander Bank 96 1090 1098 0000 0001 1681 0291

Opłaty przyjmowane są także w gabinecie dyrektora przedszkola.

SPOSÓB NALICZANIA OPŁATY za przedszkole:
Opłata stała - 400 zł

plus
Ilość dni roboczych miesiąca x 14,00 zł (stawka żywieniowa)

minus
dni nieobecne z poprzedniego miesiąca x 14,00 zł (stawka żywieniowa)

Przykład:  miesiąc październik (23 dni robocze), gdy dziecko nie opuściło we wrześniu żadnego dnia:
opłata stała400 + (23 dni robocze x 14,00 zł) 322,00 - (dni nieobecne we wrześniu 0x14,00zł)0,00 = 722,00

Jeśli wykupicie Państwo pakiet językowy do opłaty należy doliczyć 250zł miesięcznie.

 

GALERIA PRZEDSZKOLE BRATEK NA ZDĘJCIACH

Nasze Przedszkole

Zapraszamy Was na naszego facebooka, gdzie znajdziecie mnóstwo relacji z przedszkolnego życia w Bratku! Kliknij tutaj.

(0 zdjęć)
 

ZAPISZ SWOJE DZIECKO KONTAKT ORAZ INFORMACJE: tel.: 516-600-170

ZAPISY NA ROK SZKOLNY 2024/25

Zwyczajowo rekrutacja powinna rozpocząć się w marcu,  jednak nabór na nowy rok szkolny Bratki rozpoczynają już w styczniu, ponieważ od lat rodzice składają karty do naszych przedszkoli z ogromnym wyprzedzeniem. Zachęcamy do przynoszenia kart w styczniu i lutym 2024 (rekrutację zamykamy zazwyczaj w drugiej połowie marca).

 • Rekrutacja trwa od stycznia do wyczerpania miejsc.
 • W trakcie roku szkolnego nowe dzieci przyjmowane są do przedszkola, tylko jeżeli zwolni się miejsce w grupie.
 • Zasady rekrutacji znajdują się w statucie przedszkola.
 • Przedszkole jest ogólnodostępne.

Aby zgłosić dziecko do przedszkola, należy pobrać i wypełnić Kartę Przedszkolaka. Wypełnioną kartę należy osobiście dostarczyć do przedszkola. Karty można pobrać i wypełnić także w przedszkolu.

Przy składaniu karty, będą mieć Państwo okazję zobaczyć przedszkole oraz porozmawiać z osobą odpowiedzialną za rekrutację, która szczegółowo odpowie na Państwa pytania. Chęć spotkania należy zgłosić telefonicznie.

Karta Przedszkolaka
(format PDF)

 

 Po zakończeniu rekrutacji, w maju lub w czerwcu, organizujemy zebranie informacyjne dla nowych rodziców. O dacie spotkania poinformujemy Państwa telefonicznie lub sms'em.

Program adaptacyjny dla przyszłych przedszkolaków

Co roku nasze przedszkole organizuje program adaptacyjny dla nowych dzieci i ich rodziców. O dniu rozpoczęcia programu informujemy Państwa telefonicznie lub sms'em oraz podczas zebrania informacyjnego. Program zwykle organizujemy pod koniec sierpnia.

Cele programu:

 • oswojenie dziecka z nowym otoczeniem
 • nawiązanie kontaktów dziecka i rodziców z nauczycielką
 • przygotowanie dziecka do samodzielnego funkcjonowania w grupie rówieśniczej
 • zmniejszenie stresu z powodu rozstania z rodzicami
 

Kontakt ZADZWOń LUB NAPISZ DO NAS

Przedszkole Niepubliczne Bratek II

ul. Derdowskiego 3
82-200 Malbork

Sekretariat: tel. 55-272-25-26 lub +48 572 77 66 66


e-mail księgowej:
ksiegowosc.bratek@wp.pl

www.przedszkole-bratek.pl
FB - Bratek Malbork Dwujęzyczne
FB - Bratek Malbork Południe
FB - Bratek-Jedynka Prabuty

Zapisy: kontakt oraz informacje:

+48 572 77 66 66