Zajęcia teatralne i muzyczne DWUJĘZYCZNE PRZEDSZKOLE W MALBORKU

Muzyka i teatr towarzyszą dzieciom w Bratku od samego początku. Wszystkie grupy biorą udział w zajęciach rytmiczno-muzycznych. Już od 3-latków rozpoczynamy zajęcia umuzykalniające.

Duża ilość zajęć muzyczno-ruchowych sprawia, że stymulowany jest słuch dzieci, co pomaga w przyswajaniu języka obcego (zajęcia języka angielskiego odbywają się w każdej grupie wiekowej), a także w rozwijaniu talentów wokalnych i tanecznych. Muzyka i taniec uwrażliwiają dzieci, wspomagają koncentrację i pozytywnie wpływają na samoocenę dziecka.

5 i 6-latki biorą udział w zajęciach teatralnych z aktorką Teatru Dramatycznego w Elblągu. Warsztaty teatralne prowadzone przez aktorów, pozwalają dzieciom się otworzyć, nabrać pewności siebie.

Jesteśmy pomysłodawcami i organizatorami Festiwalu Dziecięcej Poezji-Śpiewanej: „Śpiewające Wierszyki”, w którym biorą udział przedszkolaki, ich rodzice oraz nauczycielki ze wszystkich malborskich przedszkoli. 

Bratek wydał też kilka własnych płyt z muzyką i teatrzykami, np:

Bratkowe Kolędowanie

Bratkowe Utulanki

Kolędnicy z Bratka

Możemy pochwalić się wieloma czołowymi  miejscami oraz niezliczoną ilością wyróżnień za występy muzyczne i taneczne naszych wychowanków. Począwszy od miejskich, a skończywszy na wojewódzkich festiwalach i konkursach.  Nasze trofea dumnie zdobią ściany Bratka.

 

powrót